Szczotkowanie ciała na sucho. Czy warto? | 4skin

By Pink Lipstick - 16:32:00

 Szczotkowanie ciała na sucho jest dość popularne w ostatnim czasie. Sama długo szukałam odpowiedniej szczotki, by zacząć działać w tym kierunku. Wiedziałam, że chce szczotkę z naturalnego włókna i aktualnie posiadam szczotkę marki Crystallove.

Szczotka do masazuKorzyści wynikające ze szczotkowania na sucho:

- zmniejszenie cellulitu

- poprawa krążenia 

- wygładzenie skóry

- relaks 

- złuszczenie martwego naskórka, a co za tym idzie;

- zapobieganie wzrastającym włoskom 


CO NIECO O SZCZOTCE, KTÓRĄ POSIADAM.

Jak wspomniałam na początku, mam bambusowa szczotkę z agawy z firmy Crystallove. Wykonana jest ona z włókien z agawy i posiada bambusowy uchwyt. Jak obiecuje producent, bambus ma być odporny na wodę pleśń i bakterie - świetnie! 

Producent zaleca, żeby myć szczotkę raz w tygodniu. W wodzie z dodatkiem mydła. Suszyć włosiem w dół.

Szczotka jest bardzo poręczna. Bardzo wygodnie się nią szczotkuje ciało, nie wypada z ręki. Włosie jest dość twarde, więc trzeba się nauczyć dociskać je do skóry z odpowiednią siła, by uniknąć podrażnień. 

Pamiętajcie, żeby nie szczotkować ciała, gdy macie otwarte ranki, czy podrażniona skórę. Jeśli macie żylaki, choroby skóry, warto zapytać lekarza czy można wykonywać szczotkowanie. I tutaj mogą być przeciwskazania. 

JAK SZCZOTKOWAĆ NA SUCHO?

Powinnismy szczotkować ciało od stóp, kierując się w stronę serca. Warto robić to delikatnie i co najważniejsze: skóra ma być idealnie sucha. 

Szczotka do masazu CrystalloveMOJE PIERWSZE WRAŻENIA

Czytałam u wielu osób na blogach jak i Instagramach, że warto spróbować szczotkowania na sucho, by pozbyć się wrastających włosków. Na tym właśnie mi najbardziej zależało. I muszę Wam powiedzieć, że już po miesiącu szczotkowania widzę różnicę. Skóra na nogach jest bardziej gładka, delikatniejsza, a włosków wrasta nieco mniej. Wiadome, że po miesiącu nie można oczekiwać cudów, ale super, że dzieje się cokolwiek :) Im dłużej będę wykonywać szczotkowanie, tym większe będą efekty. Oczywiście, ważna jest tutaj regularność.

Szczotkowanie na sucho przynosi niesamowity relaks. Ja szczotkuje ciało codziennie, wieczorem. Wiem, że wiele osób robi to też rano. Ja jednak wole to robić wieczorami :) 

Czy warto szczotkować ciało? Ja uważam, że tak. Relaks + inne korzyści płynące ze szczotkowania za tym przemawiają.


Szczotkujecie ciało na sucho? Napiszcie o swoich efektach i przemyśleniach na ten temat :) 


Pozdrawiam


 • Share:

You Might Also Like

5 Comments

 1. Jeszcze nie próbowałam, ale wiem, że przynosi świetne rezultaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. mi szczotkowanie ciała się nie sprawdziło, ale taka szczotka jest idealna do czesania brody :D dobrze rozczesuje ją, jest przez to gładsza, bardziej zadbana :D zwykle profesjonalne zestawy do pielęgnacji brody zawierają właśnie takie szczotki ewentualnie drewniane grzebienie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. moja skóra jest za delikatna na takie szczotkowanie, jak już to biorę jakąś miękką gąbkę do mycia ciała :) jak nie jesteśmy pewni czy dana rzecz się nam sprawdzi to dobra kosmetyczka też chętnie podpowie co i jak, żeby wykonać zabieg prawidłowo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. szczotka i balsam ujędrniający to jest to! :D zdecydowanie poprawia jakość skóry w wielu aspektach. choć co do cellulitu to bym polemizowała. może go delikatnie wygładzi, ale tylko profesjonalne zabiegi kosmetyczne są w stanie całkowicie się z nim rozprawić

  OdpowiedzUsuń